image

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pečovatelská služba > Cíle a poslání

Cíle a poslání pečovatelské služby

Naším posláním je podpora osobám, která jim umožní zůstat ve svém domácím prostředí i v situaci, kdy potřebují pomoc s domácností a péčí o vlastní osobu, při zachování maximální míry soběstačnosti. Cílovou skupinou jsou osoby s chronickým onemocněním, osoby se zdravotním postižením, rodiny s dítětem/dětmi, senioři, kteří mají sníženou soběstačnost. Cílem je, aby uživatel zůstal ve své domácnosti, v místě, které je mu blízké, aby si zachoval běžný, původní styl života, včetně zvyků a vlastního rytmu, aby si zachoval v maximální možné míře své schopnosti a dovednosti postarat se o sebe a domácnost za přiměřené podpory druhé osoby.

 

Naším cílem je

 • spolupráce se zainteresovanými stranami

  Chceme zvýšit propagaci služby v regionu Podbořanska. Zlepšit spolupráci s rodinami a blízkými osobami při zajištění potřeb uživatelů služeb. Udržet informovanost a dobré vztahy se zřizovatelem.

 • zvyšování kvality poskytovaných služeb

  Naším cílem je projít úspěšně inspekcí kvality a neustále zvyšovat kvalitu poskytované sociální služby.

 • personální zajištění

  Zlepšujeme pracovní podmínky zaměstnanců, zvyšujeme jejich schopnost vyrovnávat se se změnami a zkvalitňujeme systém jejich vzdělávání.

Zásady DpS (pečovatelská služba) Podbořany

 • Důstojný přístup – nenarušujeme soukromí uživatelů, respektujeme jejich právo volby, vnímáme uživatele jako sobě rovného.
 • Profesionální přístup – respektujeme hranice v individuální práci, dodržujeme pravidla a metodiky, jsme učící se organizací, spolupracujeme týmově.
 • Individuální přístup k uživateli – každý uživatel má sestaven individuální plán a stanovené osobní cíle řešící jeho nepříznivou situaci
 • Podpora aktivního přístupu uživatele a jeho samostatnosti – podporujeme uživatele do výše postižení, podporujeme ho v samostatném rozhodování, respektujeme jeho rozhodnutí.
 • Snaha o udržení kontaktů a vazeb se společností (veřejné služby, osoby blízké, přirozené kontakty se společností).