image

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Vzdělávání

VzděláváníNaším cílem je zvyšování kvality poskytovaných sociálních služeb a to nejen v Domově pro seniory ale také v rámci terénní pečovatelské služby. Proto se odborně vzděláváme a procházíme pravidelnou supervizí. Například pracovnice pečovatelské služby v letošním roce navštívili litoměřické integrované výcvikové centrum, kde měli možnost získat informace o způsobu pečování a vyzkoušet si také praktický nácvik péče. Integrované výcvikové centrum je vybaveno polohovacími pomůckami, polohovací postelí nebo zdravotním materiálem a nabízí praktický nácvik úkonů a představení pomůcek, které ulehčí práci při manipulaci s pečovanou osobou.

Odborný personál Domova se v prvním pololetí soustředil na nácvik konceptu bazální stimulace, snoezelen konceptu, vzdělával se v individuálním plánování a v řešení konfliktních situací. Přínosné bylo také školení první pomoci, které lektorovala zkušená zdravotní sestra z oddělení JIP.

Kromě vzdělávání je také prioritou bezpečnost a protipožární ochrana. Každoročně se nacvičuje použití evakuačních podložek a letos výjimečně i praktický nácvik použití hasících přístrojů. Povinnost vzdělávání vychází ze zákona o sociálních službách a přispívá k rozvoji a profesionalizaci pracovníků v sociálních službách, jejichž práce je velmi náročná.

Vzdělávání
Vzdělávání
Vzdělávání
Vzdělávání